Skip to main content

Rodinné oslavy už nemusí být noční můrou

Milujete setkávání u jídla, společná posezení s přáteli a chvíle, kdy se u stolu plného dobrot sejde celá rodina, ale zároveň se děsíte, jak na takové hodování odpoví váš žaludek? Věřte, že zdaleka nejste sami. Zažívací obtíže, pálení žáhy a překyselení žaludku jsou jedny z nejčastějších obtíží naší doby.

Žaludeční obtíže přitom postihují všechny generace bez rozdílu věku. Příčinou může být stres, špatné stravovací návyky, málo pohybu na čerstvém povětří, nevhodné či špatně stravitelné jídlo, případně užívání léků dráždících žaludek.

neoPhytiol mast na ošetření kůže
těhotenství

Co se děje v našem těle?

Pokud vše funguje tak, jak má, polknutá rozmělněná a enzymy částečně natrávená potrava z úst se jícnem dostane do žaludku. Zde se promíchá s kyselinou a dalšími enzymy a nastane trávicí proces.

Bolesti žaludku, pálení žáhy, plynatost, to všechno jsou projevy nesprávného trávení. Jakmile například obsah žaludku pronikne zpět do jícnu, začne kyselina sliznici jícnu dráždit, což je velice nepříjemný stav, nazývaný pálením žáhy. Projevuje se říháním, během kterého kyselina často proniká až do krku a my pak máme pocit kyselosti v ústech i pálení v celém hrudníku.

Zvýšenou produkci žaludeční kyseliny vyvolává dlouhodobý stres, ale také pití kávy, čaje a nápojů s kyselinou citrónovou, kouření, případně užívání některých léků, například i zdánlivě obyčejného Acylpyrinu nebo Brufenu. Jakákoli nerovnováha je přitom nejen krajně nepříjemná, ale také nebezpečná. Během dlouhotrvající zvýšené produkce kyseliny v žaludku může docházet k částečnému natrávení žaludeční sliznice a vzniku žaludečního vředu.

těhotenství

Podzim a jaro, kritická období

Pokud žaludečními obtížemi trpíte, možná jste sami vypozorovali, že na podzim a na jaře se tyto problémy zhoršují. Je to logické, vždyť v tzv. přechodových obdobích, ve kterých se tělo připravuje na velkou změnu (zima a nízké teploty, léto a horka), je náš organizmus celkově citlivější a reaguje jak na pozitivní impulzy (očista těla, detoxikace, odkyselování), tak právě i na ty negativní, jako je stres, nevhodná strava, přejídání apod.

Podzim je možná o to horší, že vinou nepříznivého počasí omezujeme pohyb venku, snadněji propadáme stresu a depresím a v neposlední řadě svůj jídelníček často měníme ve prospěch těžších a tučnějších potravin. Aby toho nebylo málo, jsou před námi vánoční svátky, tedy doba přejídání a zvýšeného příjmu sladkostí. To všechno jsou vlivy, za které nám žaludek ani trochu nepoděkuje.

Pomůže Gasterin gel

Zažívací potíže, stejně jako nepříjemné projevy žaludečních vředů, dokážou účinně zmírňovat antacida, tedy prostředky neutralizující žaludeční kyselinu.

Česká farmaceutická společnost RosenPharma a.s. nyní obnovila výrobu kdysi velice populárního antacida Gasterin®. Dá se užívat při akutních obtížích, ale také preventivně. Účinkuje spolehlivě a rychle. Díky svému gelovému složení navíc snadno ulpívá na sliznicích podrážděného jícnu a už brzy po polknutí ho zklidňuje. V žaludku pak stejně účinně a rychle neutralizuje žaludeční šťávy.

Jeho výhodou je balení v malých sáčkách, které můžete mít stále u sebe. V případě potřeby stačí sáček natrhnout a gel s příjemnou vanilkovou příchutí si z něj vytlačit přímo do úst, což je praktické zvláště tam, kde nemáte možnost lék zapít vodou, užívat na lžičce nebo ho rozmíchat v tekutině. Nicméně i tyto způsoby užití jsou samozřejmě u Gasterin gelu možné.

Gasterin® lze užívat několikrát denně, ať už na zmírnění akutních potíží, či preventivně před jídlem, během něho, nebo i po něm. Je vhodný také jako podpůrný prostředek při léčbě žaludečních vředů, případně jako prevence při užívání léků dráždicích žaludek. Gasterin gel je vhodný také pro těhotné ženy a diabetiky.

Oslavy? Teď už v pohodě!

S Gasterinem, jehož sáčky se velice snadno schovají v každé kabelce, případně kapse kalhot nebo košile, není třeba obávat se žádného posezení u stolu plného laskomin a dobrého jídla. Rodinné oslavy, posezení s přáteli a dokonce i vánoční hodování si můžete užít do posledního sousta a bez starostí, co na to poví vaše zažívání. Díky Gasterinu bude váš žaludek v pohodě a vy si plně vychutnáte nejen dobré jídlo, ale také společnost svých blízkých a milých.

Gasterin®gel a pastilky

Oblíbený přípravek na zažívací obtíže s vysokým zdrojem vápníku. Na pálení žáhy a při pocitech překyselení žaludku. Doplněk stravy se sladidly.

neoPhytiol
Gasterin ikona

Přečtěte si zajímavé články

Zažívací potíže - novodobý strašák

Podle lékařů trpí zažívacími potížemi až 80 % dospělých lidí a jejich počet stále stoupá.

Správné stravování je základ

Zažívací potíže spojené s překyselením žaludku vyvolává vedle stresu, nadváhy, nedostatku pohybu ...

Rodinné oslavy už nemusí být noční můrou

Milujete setkávání u jídla, společná posezení s přáteli a chvíle, kdy se u stolu plného dobrot sejde celá rodina ...

Častý strašák těhotných

Týdny plánování, příprav a radostného očekávání. V životě každé ženy nastane den ...
Zajímavé články